اخبار

تاریخ خبر : 1397/11/07

هنر درمانی در جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام

بررسی‌های انجام گرفته نشان می‌دهد اختلالات عاطفی و روانی یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در کاهش کیفیت زندگی در تمام جوامع است. یکی از شیوه‌های نوین مقابله با ناراحتی‌های روانی و عاطفی که در سطح جهان مورد تاکید قرار گرفته است و استفاده از آن کم کم قرار مورد تاکید گرفته است به صورت گسترده رواج یافته، بهره‌گیری از تکنیک‌های هنر درمانی است.

اداره کل بهزیستی استان ایلام با همکاری جهاد دانشگاهی اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی هنر درمانی (نمایش عروسکی) به مدت 10 روز به عنوان مرحله مقدماتی نمودند که در این دوره 40 نفر از مدیران و مربیان مراکز توانبخشی بهزیستی شهر ایلام و شهرستان‌های ایوان، سرابله، دهلران، دره‌شهر و آبدانان در قالب دو گروه پنج روزه با آموزش‌های ساخت عروسک، داستان سازی و نمایش عروسکی آشنا شدند تا وارد مرحله پیشرفته این دوره یعنی هنر درمانی با نمایش عروسکی شوند.

تدریس دوره‌ی مقدماتی نمایش عروسکی با "داود بختیاری" بود که در خصوص این دوره معتقد است با بهره‌گیری از تکنیک‌های هنر درمانی می‌توان بچه‌ها و بزرگسالانی که دچار اختلال هستند و دچار یاس و ناامیدی شدند به دل اجتماع آورد و به مرور ضمن واقف کردن آنها به توانمندی‌های که دارند در محیط اجتماعی صاحب موقعیت شوند.

دوره‌ی پیشرفته‌ی هنر درمانی از 19 اسفندماه تا بیست و سوم به مدت 5 روز در کارگاه جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام برگزار خواهد شد.