اخبار

تاریخ خبر : 1397/12/14

برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی ویژه سمن‌های استان ایلام

 با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری و جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام سه دوره آموزشی با سرفصل های جداگانه جهت توانمندسازی بیشتر سازمان های مردم نهاد در محل جهاد دانشگاهی برگزار شد.

در این کارگاه؛ مهندس «سیدغلامرضا حسینی»- رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام از سمن‌ها به عنوان سرمایه اجتماعی یاد کرد و گفت: سمن‌ها می‌توانند با تلفیق علم و عمل، فرهنگ و اجتماع و بهره‌مندی از ظرفیت جوانان در توسعه پایدار کشور و استان، موثر باشند.

«عهدیه طهماسبی»- مدیر دفتر امور اجتماعی استانداری ایلام گفت: خوشبختانه دولت به سازمان‌های مردم نهاد اعتماد کرده و به عنوان حلقه واسط به آنها می‌نگرد و می‌توان گفت دوران طلایی فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در دولت تدبیر وامید به‌خوبی رقم خورده و تقویت سرمایه‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف دولت به‌خوبی تحقق پیدا کرده است .

در این کارگاه سه روز؛ سه دوره آموزشی شامل کارگاه قوانین و مقررات مربوط به سازمان‌های مردم‌نهاد، کارگاه آموزشی شیوه‌های مستندسازی اقدامات و گزارش‌نویسی  و کارگاه فرایند شبکه‌سازی و مداخله تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در مدیریت بحران برگزار شد که با استقبال بسیار خوب سازمان‌های مردم‌نهاد روبرو شد.